Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sezerhay/yorcim.com/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/sezerhay/yorcim.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Kullanım Alanları – Yorçim

Kullanım Alanları

Silis kumu farklı endüstri kollarında kullanılan önemli ham maddelerden biridir.  Silis Kumu, Döküm Endüstrisi, Yapı endüstrisi, Boru İmalatı, Arıtma Tesisleri (Filtreleme), Yüzey Temizleme Malzemesi (Raspalama), Tekstil (Kumlama),Cam (Kumlama),Patinaj Kumu,Kimya sektörü ve çeşitli spor alanlarında kullanılmak üzere müşterilerin talebine sunulmaktadır.

Döküm Endüstrisi

Metal dökümlerinde kullanılan döküm kalıpları ve maça döküm kumları yapılmaktadır. Hazırlanan bu kalıplarda 1500 dereceye kadar sinterleşme görülmemektedir. Yüksek silis ve düşük kil oranlı ürünlerimiz kullanıldığında başta reçine tüketimi olmak üzere üreticiye birçok avantaj sağlanmaktadır.

Yapı Endüstrisi

Fayans ve seramik yapıştırıcıları,tamir ,Derz harçları,yüzey sertleştiricileri,Cam yünü üretimi,Elyaf takviyeli prekast yapımında kullanılır.

Boru İmalatı

CTP Boru: Cam elyafı, cam yünü ve reçine ile birlikte boruya mukavemet için kullanılır.Atık Su ve Temiz Su Demir Boru: İç yüzeylerin kaplanarak korozyona karşı dayanıklılığı artırmak için kullanılır.

Arıtma tesisleri

Çeşitli amaçlarla kullanılacak su ve diğer sıvıların arıtılması ve filtrelemesinde kullanılır.

Yüzey temizleme

Her türlü paslı metal yüzeylerin temizlenmesinde kullanılır.

Tekstil(Kumlama)

Çeşitli kumaşların yüzeylerinin eskitilmesinde kullanılır. En fazla Jean(kot) kumlamada kullanılmaktadır.

Cam(kumlanma)

Cam yüzeylere kum püskürterek çeşitli desenler vermek için kullanılır.

Patinaj kumu

Olabilecek buzlama ve kaymaları önlemek amacıyla tramvay ve trenlerde kullanılır. Bu şekilde daha emniyetli duruş ve seyir sağlanır.

Çeşitli Spor Alanları

Golf Sahaları, Halı Sahalar, At Yarış Pistleri ve manej alanlarında kullanılır.

Call Now ButtonHemen Ara